TERS AÇI

HİLMİ ŞAHİN

Tarih : 18-08-2019 12:14

AKSOY HAZIMSIZLIĞI MI VAR ?
Son yıllarda Antalya'da il başkanları içerisinde adından sıkça söz ettiren bir şahıs Mustafa Aksoy.  Özellikle Antalya protokolü içerisinde duruşu ve temsil ettiği makamın etkisini hissettiren bir il baskani profilini açık ve net olarak gösteriyor. 
 
Mustafa Aksoy Antalya Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış Allah vergisi bir ses ve hitabete sahip. Yapımı yılan hikayesine dönmüş MHP Antalya il binası ile ilgili olarak ise, MHP il başkanlığına gelir gelmez  büyük bir gayret göstererek kısa süre içerisinde yapimini tanamlayip  büyük bir hizmete imzasını atmıştır. Geçmişte il binası inşaatını günlerce manşete taşımış bir gazeteci olarak Mustafa Aksoy başkanın bu hizmetini kayda değer buluyorum. Aksoy MHP il binasının hizmete açılması ile uzun yıllar adından söz ettirecektir.
 
Mustafa Aksoy isminden elbette sürekli söz ettiriyor. Bunlardan birisi de geçtiğimiz hafta Korkuteli ilcesi'nde düzenlenen bayramlaşma töreni ile ilgili. Ulusal basina da konu olan bu tartışma MHP Antalya il baskani Mustafa Aksoy'a karşı bir hazımsızlıgin sonucu oldugunu dusunenlerdenim. Söz konusu olayin aslinda hic elle tutulur bir izahi olmadigi aşikâr...   Başbuğ Alparslan Turkes'in fotoğrafının bayramlasma alaninda olmadigi yönünde cikan haberler aninda çürütüldü.  Davetliler arasinda AKP'li kurmaylarinda oldugu bayramlasma alaninda R. Tayyip Erdoğan'in fotografinin olmasi bazi cevreleri rahatsiz etmis olmali ki, bunun uzerinden aninda saldirilar baslatildi.  Sosyal medya uzerinde agir yorumlar yapildi fakat gercek kisa surede ortaya cikmis oldu.
 
Gectigimiz gunlerde bir dostumuzla oturuyorduk söz döndü dolasti MHP il baskani Mustafa Aksoy'dan açıldı. Bu senin Mustafa'yi  tutabilene aşkolsun dedi. Benim Mustafa kim abi deyince anlamazdan gelme Mustafa Aksoy'dan bahsediyorum diye soze basladi. Sayin Cumhurbaşkanın Antalya programinin birisinde sahne sirasi Mustafa Aksoy'a gelir. Kaytan biyikli yörük cocugu Mustafa Aksoy kendine has yürüyüşü ile kursuye doğru ilerlerken R. Tayyip Erdoğan'in dikkatini ceker. Aksoy az once bahsettigimiz Allah vergisi ses ve hitabet sanatıyla solundakileri mest eder. Konuşmasını bitiren Aksoy'a R. Tayyip Erdogan yaninda oturan Menderes Türel'i kaldirarak oraya davet eder. Karsilikli konusma esnasinda sayin Cumhurbaskaninin MHP Antalya il baskani Mustafa Aksoy'a "Senin gibi bir il baskanim birak Antalya'da Turkiye'de bile yok" diyerek onure ettigini anlatti. 
Olayin dogruluk derecesi yuksek oldugunu dusunuyorum. Mustafa Aksoy'un siyasî gelecegi bana gore cok parlak birisidir. Birileri hazmedemiyor bu acik ve net. Birileri Mustafa Aksoy isminden rahatsiz. Çünkü MHP Antalya'da son yillarda basari grafigi temsil yetenegi yuksek bir il baskani gelmedi. 
 
GELECEK BAŞKAN DÜŞÜK PROFILLI OLMAMASI GEREKİR 
 
Bir çok kez eleştirdiğimiz MHP Antalya il baskani Mustafa Aksoy, MHP Antalya tarihinde ismini ölümsüzler arasına yazdırmayı başarmıştır. 
 
MHP'ye külliye gibi bir il binası kazandırarak bunu kanıtlamıştır. Bireysel ilişkileri ile son yıllarda Antalya'da farklı bir siyaset izleyerek her kesimle iletişim sağlamıştır. Mustafa Aksoy başkan hakkinda bir çok olumsuzluklar konusulabilir fakat bence sayın başkandan sonra il başkanlığına gelecek şahsın profil sorunu Mustafa Aksoy başkandan üstün olması gerekir ki; adını MHP Antalya tarihine yazdıran sayın baskanin profili karşısında düşük kalmasın...
 
Bundan sonra MHP Antalya'ya gelecek il başkan adayının her şeyden önce düşük profilli biri olmaması gerekir... Aksi halde Atom Karınca Mustafa Aksoy'un gölgesinde sürekli ezilmekten kurtulamaz...
  • Facebook da Paylaş

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV