TERS AÇI

HİLMİ ŞAHİN

Tarih : 27-08-2019 13:44

TARİH BENi HAKLI ÇIKARIYOR
Gectigimiz günlerde eski arşivleri karışırdım. 2014-2015 yıllarında Akdeniztv'de yaptığımız siyasi programdan bahsediyorum. Hakan Cirak'in sunumu ile Vehbi Kaya ve ben gariban Hilmi Şahin'in gundemi yorumladığımız Tartisma Ekseni programindan bahsediyorum.
 
Her hafta Cumartesi aksamlari bana gore buyuk izleyici kitlesine ulastigimiz bu programda guncel konu ve konuklari ekrana taşıyoruz. Her program bitişinde birileri programi bitirtmekle tehdit eder, bir sonraki hafya acaba program var mi yokmu telaşı ile beklemekle geçiyordu. Sermayenin olanca baskısına ragmen bir yayın sezonunda 33 hafta program yapabilmişiz.  Hemde sermaye sahiplerinin baskısına rağmen. 
 
Biz gazeteciligi birilerinin aferim demesi, birilerinin cebimize para kıstırmasi yada bir kesimi mutlu etmek için yapmiyoruz. Her şeyden önce bir Türk vatandaşı  olarak toplum menfaatine ters düşen her konuda eveleyip gevelemeden direk fikrimizi beyan eden insanlariz. Önümüze onlarca engel çıkıyor.  "Doğru söyleyeni dokuz koyden kovarlar" misali bize karşı tüm mecralar kapatilsa da biz gönül verdigimiz gazetecilik meslegine her kulvarda devam edecegiz.
 
Basta söylediğim gibi tarih bizi hakli cikarmaya devam ediyor.  5 yil önce bogacayi hakkinda söylediklerimiz bizim haklılığımızı ortaya cikariyor. 5 yil once AKP il teskikati ve derin bağlantıları hakkinda söylediklerimiz bizi bugun hakli cikariyor. 5 yil önce sözde  MHP'li bazi şahıslar hakkında gundeme manset olarak taşıdığım haberler benim ne kadar hakli olduğumu ortaya cikariyor. 10 yil önce Kemer hakkinda yaptığım manşet haberler beni bugün hakli cikariyor. 
 
Bir gazetecinin doğru yorum ve doğru haber vermekten başka bir amaci olmamali. Hayatimin hiç bir evresinde menfaat ve çıkar ilişkisi ile habercilik yapmadim. Hic kimse cikip bunun aksini ispat edemez. Benim en büyük zenginliğim inanın dogru haber servis etmektir. Gazetecilik yüzünden başıma gelneyen kalmadi.  Parali kumpaslar kuruldu. Tehditler aldim.  Siyaset ve yargi kumpasi ile onlarca çileler çektim hala da çekmeye devam ediyorum. Çilesini cekmediginiz bir işin sefasını süremezsiniz.  Bizim 12 yili aşkın  süredir meslek hayatimizda hep çilelerle geçti.  Bildiğimiz dogrulari her firsatta söylemeye devam edeceğiz.  Sonuçta ölümden öte köy yoktur.  Biz geçmişte olduğu gibi ömrü hayatimizda doğru  bildiklerimizle, doğrularımızla ölümü bekleyeceğiz inşaallah...
 

Tarih bizi hakli çıkardı diye başladık, bundan sonra da bizi takip etmeye devam edin.  5 yil önce 10 yil önce attigimiz manşetler ile gurur duyuyorum. Bir gazetecinin tarih önünde hakli çıkması kadar gurur verici başka ne olabilir. Bizi taniyan tanir tanımayan da geçmiş yillarda AKP, CHP, MHP, HDP, IYI Parti, yerel yöneticiler, oda baskanlari, Sivil Toplum Örgütleri  hakkında yapmış  oldugumuz Manset haberlerimize bakip bilgi sahibi olabilirler.

  • Facebook da Paylaş

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV